Biblioteka  szkolna czynna codziennie od godz. 8.00 do 15.30.

Biblioteka

W ramach tych godzin prowadzi działalność pedagogiczno-wychowawczą i biblioteczno-techniczną.
Z biblioteki korzystają uczniowie, nauczyciele oraz personel administracyjny.

Działalność biblioteki:
Zorganizowano wyjazd do teatru  w Zielonej Górze dla klas I,II,III na przedstawienie „Bestia” oraz lekcję teatralną.
Aktywnie uczestniczymy w  projekcie poczytajMY w ramach którego przygotowujemy inscenizacje do bajek dla dzieci z Przedszkola nr 6
w Polkowicach.
Przygotowujemy uczniów do udziału  w konkursach szkolnych (bibliotecznych) i pozaszkolnych.
- konkurs dla klas drugich „Przysłowie prawdę ci powie”
- konkurs religijny pontyfikat Jana Pawła II
W kwietniu został zorganizowany  kiermasz taniej książki – współpraca z księgarnią „Tuliszków”.
- powiększano zbiory książek o nowe propozycje literatury dwujęzycznej oraz młodzieżowej.
- opracowywano i wykonywano gazetki okolicznościowe, rocznicowe i tematyczne.

Zapraszamy wszystkich uczniów do aktywnego uczestnictwa w przygotowaniu „Tablicy marzeń”

Biblioteka

Regulamin czytelni

1. Z czytelni mogą korzystać wszyscy uczniowie i nauczyciele. Do czytelni należy wchodzić spokojnie, z czystymi rękami i bez jedzenia.
  2. W czytelni obowiązuje cisza.
  3. Korzystający  z czytelni wpisuje do Księgi Obecności swoje imię, nazwisko i klasę oraz tytuł czasopisma, książki z której korzystał.
  4. Z komputerów można korzystać jedynie na lekcjach.
  5. Nie wolno wchodzić na strony z grami, o grach oraz strony dla dorosłych.
  6. W czytelni można korzystać ze zbiorów wypożyczalni, czasopism i księgozbioru podręcznego.
  7. Czasopisma nie można wynosić poza czytelnię.
  8. Czasopisma odkłada się na ustalone miejsce, księgozbiór podręczny do bibliotekarza.
  9. Czytelnia czynna jest od godziny 8:00.

Za nieprzestrzeganie regulaminu czytelni i biblioteki, uczeń może mieć wpisaną uwagę z zachowania.

Prawa i warunki korzystania z wypożyczalni

1. Biblioteka szkolna udostępnia zbiory uczniom, nauczycielom, pracownikom administracyjnym szkoły.
  2. Korzystanie z biblioteki jest bezpłatne.
  3. Z wypożyczalni mogą korzystać wszyscy uczniowie.
  4. W bibliotece należy zachowywać się spokojnie i cicho, mówić szeptem  i nie przeszkadzać innym.
  5. W bibliotece obowiązuje zakaz spożywania posiłków i picia napojów.
  6. Czytelnik odpowiada materialnie za zniszczenie, uszkodzenie lub poplamienie wypożyczonych książek.
  7. Do końca maja każdego roku szkolnego wszystkie książki, wypożyczone z biblioteki, powinny być zwrócone.
  8. W uzasadnionym przypadku bibliotekarz może zażądać zwrotu książek przed upływem ustalonego terminu.
  9. Każdy czytelnik zobowiązany jest do okazywania karty czytelniczej.

Zadania nauczyciela – bibliotekarza

1. Udostępnianie książek i innych źródeł informacji.
  2. Tworzenie warunków do poszukiwania, porządkowania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł oraz efektywnego posługiwania się technologia informacyjną.
  3. Rozbudzenie i rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów oraz wyrabianie i pogłębianie u uczniów nawyku czytania i uczenia się.
  4. Organizowanie różnorodnych działań rozwijających wrażliwość kulturową i społeczną.