Sprawozdanie z akcji charytatywnej „Adopcja na odległość”

w roku szkolnym 2013/2014

W roku szkolnym 2013/2014 już trzeci raz zbieraliśmy pieniądze na „Adopcję na odległość”.

Zebraliśmy kwotę 1023 zł.

523 zł to kwota uzyskana ze sprzedaży kartek na Boże Narodzenie, Wielkanoc oraz palm wielkanocnych. Natomiast 500 zł to pieniądze, które pozyskał pan Maciej Ciszelski.

W akcji uczestniczyły uczennice z klasy II b i III b.

Koordynator akcji charytatywnej

Krystyna Bajon

GRUPOWA ADOPCJA NA ODLEGŁOŚĆ SZANSĄ DLA WIELU

W wielu krajach Trzeciego Świata zdobywanie wiedzy jest przywilejem najbogatszych. Nie ma tam obowiązku uczęszczania do szkoły, a dzieci pozostawione są same sobie. Salezjański Ośrodek Misyjny proponuje program pomocy w kształceniu ubogich i skrzywdzonych młodych ludzi z krajów misyjnych. Grupowa „Adopcja na odległość” skierowana jest do ludzi dobrej woli, którzy chcieliby pokryć koszty nauki dzieci i młodzieży. Główny cel programu to edukacja.
DAJMY DZIECIOM SZANSĘ NAUKI!