This website works best with JavaScript enabled
Herb BIP

Nasze osiągnięcia 

sample imageZapraszamy do zapoznania się z naszymi osiągnięciami...czytaj więcej

REKRUTACJA 2017/2018 

sample imageSerdecznie zapraszamy uczniów do zapoznania się z ofertą naszej szkoły ...czytaj więcej

Klasa dwujęzyczna  

Klasa dwujęzycznaJęzykiem wykładowym jest język polski i język angielski.... czytaj więcej

Z kalendarza 

30. październik /Pn/, godz. 00:00 - 01:00
Dzień Spódnicy
30. październik /Pn/, godz. 00:00 - 01:00
Dzień Spódnicy
1. listopad /Śr/
Wszystkich Świętych
11. listopad /So/
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

Październik 2017
P W Ś C Pt S N
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

E-dziennik 

Patron szkoły 

Stołówka szkolna 

Żyj smacznie 

Szkoła zdrowia 

Szkoła zdrowia

Klasy dwujęzyczne 

10-lecie 

Reforma edukacji 

Zebrania z rodzicami 

sample imageHarmonogram zebrań z rodzicami w roku szkolnym 2016/2017...Czytaj więcej

Zastępstwa 

organization imagePoniżej przedstawiamy bieżące zastępstwa szkolne dla uczniów... Czytaj więcej

Dziesięć lat minęło jak jeden dzień

 We wtorek w sali sportowej Gimnazjum Nr 2 odbyła się uroczysta akademia z okazji jubileuszu dziesięciolecia istnienia najmłodszej polkowickiej szkoły. Okazała się wielce emocjonalną podróżą sentymentalną.

SZKOLNA GALERIA:

TV POLKOWICE:

STRONA GMINY POLKOWICE:

MOJE POLKOWICE - FOT. PAWEŁ PAŹDZIOR

 

  Każda szkoła przykłada dużą wagę do jubileuszów. W Gimnazjum Nr 2 całe grono pedagogiczne, a także pracownicy administracyjni zaangażowali się w przygotowania do uroczystości. W sali gimnastycznej odbywały się liczne próby długo przed godziną zero, aby wszystko wyszło jak najlepiej. Ćwiczono występy artystyczne, a także pracowano nad tym, by scenografia nie tylko idealnie współgrała z klimatem całej uroczystości, ale także ów klimat jej nadawała. Wspomniana godzina zero wypadła na 11, 14 października w Dniu Święta Edukacji Narodowej. Odświętnie ubrani goście już na wstępie otrzymali zawinięte w okolicznościowe papierki czekoladki. To tak na miły początek. Potem było tylko milej i bardziej wzruszająco.

Galę poprowadziła dwójka uczniów oraz duet nauczycieli. Sama uroczystość została pomyślana jako symboliczny lot balonem. Z wysokości niebios łatwiej ujrzeć całość. Kolejne lata od momentu uroczystego otwarcia szkoły w 2004 roku pełne były wydarzeń, o których niewiele osób pamięta, bo w codziennym pędzie nie ma czasu na rozpamiętywanie tego, co minęło. Na szczęście są takie momenty jak uroczystości jubileuszowe, wówczas można na chwilę się zatrzymać, wrócić pamięcią do tego, co było. Wówczas robi się sentymentalnie

i ciepło. Tak było podczas całej gali, która trwałą grubo ponad dwie godziny, ale jakoś nikomu to nie przeszkadzało. Co więcej, spora część spośród uczestników uroczystości chętnie spędziłaby w sali gimnastycznej jeszcze więcej czasu. Wrażenie wręcz piorunujące robiły występy absolwentów szkoły, którzy pięknie rozwinęli swoje talenty. Minikoncert fortepianowy, popisy wokalne, recytatotrskie, sportowe. To wszystko naprawdę wyzwalało całą feerię stanów emocjonalnych, od wzruszenia po radość i dumę. Łzy pojawiły się na niejednej parze policzków, zwłaszcza tych nauczycielskich, gdy szkolne czasy wspominały absolwentki, dziś studentki. Słowa o tym, że gimnazjum było drugim domem, a nauczyciele
i koledzy oraz koleżanki z klasy rodziną musiały wzruszać. Bywało też zabawnie, gdy nauczyciele prezentowali modele szkolnych mundurków oraz wzniośle i rozczulająco, gdy grali na cymbałkach, za co zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Uroczystość zrobiła na tych, którzy ją widzieli wielkie wrażenie.

- Kilka razy bardzo mocno się wzruszyłem. Wszystkie uroczystości, które organizują nasze szkoły są wzruszające, ale ta była wyjątkowa. Wspaniale przygotowana, jestem dumny z Gimnazjum Nr 2. Ta szkoła broni się sama swoimi osiągnięciami i wspaniałą młodzieżą, dorobek tego dziesięciolecia jest imponujący – przyznał burmistrz Wiesław Wabik.

- Wyjątkowy jubileusz. Nie widziałem tak perfekcyjnej, dynamicznej uroczystości. Trwała ponad dwie godziny, a w ogóle nie czuło się upływu czasu. To, co osiągnęli ci młodzi ludzie jest imponujące. Przyznam szczerze, że nie spodziewałem się, że przez 10 lat szkoła uzyska takie sukcesy i wychowa takich wspaniałych młodych ludzi. Rzeczywistość przerosła najśmielsze oczekiwania, wielki szacunek dla całego grona pedagogicznego – dodał Emilian Stańczyszyn, przewodniczący Rady Miejskiej.

Przez minione dziesięć lat w Gimnazjum Nr 2 udało się osiągnąć wiele spektakularnych sukcesów, zrealizować multum imponujących przedsięwzięć. Jednak to, co najcenniejsze, to bez wątpienia fakt, że spora część absolwentów nadal utrzymuje żywe kontakty ze szkołą, odwiedza nauczycieli, uczestniczy w różnych spotkaniach, a także fakt, że tej młodzieży trwale towarzyszy głód wiedzy, otwartość umysłu i chęć rozwoju osobowościowego, co czyni ich coraz lepszymi ludźmi. To największy sukces edukacyjny, którym wypada się chwalić przy każdej nadarzającej się okazji.

 

Źródło: Gazeta Polkowicka oraz www.polkowice.pl

 

Jesteśmy na facebooku 

Jak do nas trafić? 

Nasz adres 

Gimnazjum nr 2
im. Marii Skłodowskiej - Curie
w Polkowicach

ul. Hubala 3
59-100 Polkowice
woj. dolnośląskie
Telefon: 76 746 53 70
Fax: 76 746 53 71

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem