NASZ GIMNAZJALISTA – HUMANISTA

Zajęcia koła polonistycznego w naszej szkole mają głównie za zadanie uwrażliwianie uczniów na język i literaturę. W tym celu przygotowujemy się do udziału w różnych konkursach literackich oraz językowych. W bieżącym roku szkolnym zdobyliśmy laury w Powiatowym Konkursie Literackim o Życiu i Twórczości Henryka Sienkiewicza. Ponadto nasi uczniowie awansowali do finału w Powiatowym Konkursie Poprawności Językowej „Licz się ze słowami” i mamy nadzieję na odniesienie kolejnego sukcesu. We współpracy ze szkolnym kołem teatralnym przygotowujemy kawiarenkę poetycko – muzyczną wokół tematu „Życia jako wędrówki”. Nasi uczniowie chętnie rozwijają swoje pasje czytelnicze oraz pisarskie. Tworzą ciekawe teksty poetyckie, prozatorskie oraz publicystyczne, które prezentowane są na forum grupy oraz na łamach prasy ogólnopolskiej i gazetki szkolnej. Kolo polonistyczne działa od początku istnienia naszego gimnazjum i cieszy się dużym zainteresowaniem.

Opiekunem koła jest Artur Wasylik.