PRZEZ TEATR DO WYOBRAŹNI

Zajęcia koła teatralnego w naszej szkole pozwalają na rozwój autentycznych skłonności młodego człowieka poprzez realizację jego pasji oraz budowanie poczucia własnej wartości. Pozwalają one na wychowanie świadomego widza teatralnego, który odczuwa potrzebę kontaktu z teatrem, z wysoką kulturą; reaguje na piękno żywego słowa, precyzję ruchu, gest, barwę, światło i muzykę.  Zaangażowani uczniowie na zajęciach naszego koła nabywają bardzo ważne umiejętności: poszukiwania, planowania, odpowiedzialności, krytycznego spojrzenia na własną pracę. To właśnie teatr szkolny ubarwia codzienną pracę młodzieży, ale także rozbudza jej zainteresowania. W czasach telewizji, komputerów i Internetu pozwala zatrzymać się, by odkryć i dać szansę młodym talentom. Już dziś zapraszamy na kawiarenkę poetycko – muzyczną, podczas której nasi młodzi aktorzy będą mieli okazję wykazać się sztuką żywego słowa.

Opiekunem koła jest Anna Wasylik.