W RAMACH PROJEKTU EDUKACYJNEGO KLASY IIC

Dwie drużyny (niebieska – uczniowie z naszego gimnazjum, szara – uczniowie z Gimnazjum nr 1) rywalizowały w pierwszej grze miejskiej „ Wehikuł czasu”, która odbyła się z okazji 50- lecia praw miejskich Polkowic w dniu 10 czerwca 2017 roku.

Organizatorzy przygotowali dla nas liczne konkurencje  i zadania praktyczne.  Zadania pochodziły z różnych dziedzin, które rozwiązałyśmy z łatwością. Wymagały od nas nie tylko wiedzy, ale także sprawności fizycznej, sprytu i inteligencji. W toku rozgrywki musiałyśmy odwiedzić następujące punkty: Kościół św. Michała Archanioła, Ratusz, wagonik górniczy przy rondzie Żołnierzy Wyklętych, wiatrak, park przy amfiteatrze oraz budynek dawnej stacji kolejowej. Jedno z zadań polegało na znalezieniu herbu Polkowic na obrazie upamiętniającym epidemię dżumy, który znajdował się przy ołtarzu w kościele. Kolejne wymagało od nas zrobienia sobie zdjęcia przy muralu na polkowickim rynku. Ciekawe zadania przygotowało dla nas Towarzystwo Historyczne „Victoria”- jednym ruchem musiałyśmy zrobić „szach mat”, przejść wojskowy tor przeszkód oraz ukryć broń tak, aby stała się niewidoczna. Na koniec obie drużyny udały się na słodki poczęstunek oraz pamiątkowe zdjęcie.