This website works best with JavaScript enabled
Herb BIP

Z przyjemnością informujemy, iż nasza szkoła otrzymała certyfikat „Szkoła dobrego wychowania” za realizację zadań w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. W okresie od 01.10.2016r. do 24.04.2017r. wykonywaliśmy zadania przewidziane regulaminem konkursu Szkoły dobrego wychowania,  za które otrzymaliśmy maksymalna ilość punktów. 

Założeniem konkursu było kształtowanie postawy kulturalnego stylu bycia w różnych sytuacjach, ze szczególnym zwróceniem uwagi na temat tolerancji w szkole i poza nią, a jego celem zapoznanie uczniów ze standardami dobrego wychowania oraz wskazanie, jaki ma ono wpływ na codzienne życie i relacje rówieśnicze.
W pierwszej kolejności koordynator konkursu p. Dorota Dziekan przystąpiła do szkolenia realizowanego przez Studium Prawa Europejskiego. Następnie realizowaliśmy zadania konkursowe:
Została opracowana Szkolna Karta Zasad Dobrego Zachowania. Karta została wykonana w formie elektronicznej, następnie powielona w kilku egzemplarzach  i zalaminowana. Ponadto oprócz  Szkolnej Karty Zasad Dobrego Zachowania  w ten sam sposób opracowano podstawowe zasady savoir – vivre. Karta jak i zasady były dostępne dla wszystkich uczniów przebywających w świetlicy, były także wykorzystywane do prowadzenia zajęć w ten sposób, że uczniowie zapoznawali się z treścią kart a następnie nauczyciel przeprowadzał krótki quiz na temat znajomości tych zasad.  
Został przeprowadzony konkurs na „Poradnik dobrego zachowania współczesnej młodzieży” Trzy najlepsze prace zostały nagrodzone dyplomem oraz drobnym upominkiem.
W listopadzie został ogłoszony konkurs szkolny „Moje zachowanie świadczy o mnie”. Konkurs był skierowany do wszystkich chętnych uczniów i polegał na napisaniu krótkich prac pisemnych na powyżej wymieniony temat. Komisja konkursowa wyłoniła trzy najciekawsze prace, które zostały nagrodzone dyplomem oraz drobnym upominkiem. Pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Kijowska z klasy 1 C, drugie miejsce zajęła Dżesika Skrzypczak, klasa 1 A, natomiast trzecie miejsce zajęła Małgorzata Fielek, klasa 1 A. 
W ramach tego zadania została także zorganizowana WYSTAWA na holu szkolnym pt. „Poznaj zasady savoir – vivre”. 
Realizacja powyższego zadania pozwoliła wszystkim uczniom  Gimnazjum nr 2 zapoznać się z zasadami dobrego zachowania w szkole oraz zasadami savoir – vivre stosowanymi w życiu codziennym oraz w wybranych sytuacjach. 
Przeprowadzono lekcję warsztatową w zaprzyjaźnionym Przedszkolu Miejskim nr 6 w Polkowicach. Zajęcia prowadziły, przeszkolone przez wychowawcę świetlicy, wolontariuszki Natalia Słota oraz Alicja Świątek z klasy 2 C. Tematem przeprowadzonych zajęć były „Zasady dobrego zachowania”. Ponadto uczennice czytały dzieciom wybrane opowiadania z książki Grzegorza Kasdepke  "Bon czy tan, savoir - vivre dla dzieci". Przed wyjściem do przedszkola uczniowie wraz z nauczycielem wykonali medale z hasłem ”MEDAL KULTURALNEGO PRZEDSZKOLAKA”, które otrzymał każdy przedszkolak uczestniczący w zajęciach. 
W Klubie Gimnazjalisty odbywały się  lekcje „Savoir – vivre nastolatka”. Nauczyciel świetlicy szkolnej opracował konspekt lekcji, który był realizowany na godzinach zastępczych oraz podczas zajęć świetlicowych.
Został zorganizowany TURNIEJ DOBREGO ZACHOWANIA „MISTRZ DOBRYCH MANIER”, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie z klas pierwszych.
W naszej szkole uczymy się sztuki towarzyskiego współżycia, uczymy się savoir – vivre’u od 10 lat. Turniej Dobrego Zachowania wpisał się do stałych imprez naszej szkoły a w tym roku szkolnym odbył się właśnie po raz 10 i był podsumowaniem oraz jednym z zadań ogólnopolskiego konkursu  Szkoła dobrego wychowania.  
Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie. 
Nad całością przedsięwzięcia czuwała p. Dorota Dziekan

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem