Informujemy, że dodatkowy termin testu predyspozycji językowej

do klasy dwujęzycznej odbędzie 22 maja 2017r. o godz 15.15 w sali 125.

REKRUTACJA 2017/2018

W roku szkolnym 2017/2018

Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie

w Polkowicach

otwiera klasę VII dwujęzyczną dla uczniów

o predyspozycjach językowych

W klasie tej będzie zwiększona ilość godzin języka angielskiego,

oraz językiem wykładowym staje się język polski i język angielski.

Sprawdzian uzdolnień kierunkowych dla kandydatów do klasy dwujęzycznej

odbędzie się:

09 maja 2017 r. o godz. 15.00

WAŻNE TERMINY:

od 28 kwietnia 2017 r.  - składanie deklaracji przystąpienia do testu predyspozycji językowych (do sekretariatu szkoły, bądź na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Deklaracja przystąpienia do testów  predyspozycji językowych dla kandydata do klasy 1 w oddziale dwujęzycznym na rok szkolny 2017/2018 - do pobrania

9 maja 2017 r. godz. 15.00  - test predyspozycji językowej oraz test językowy (sala 113)

9 maja 2017 r. godz. 16.15 - spotkanie z przyszłym wychowawcą klasy dwujęzycznej

Na czym polega nauczanie dwujęzyczne?

Nauczanie dwujęzyczne jest  jednym z najnowocześniejszych systemów edukacyjnych, powszechnie stosowanych w Polsce. Jest ono również jednym ze sposobów podwyższenia poziomu znajomości języków obcych. Specjaliści w dziedzinie nauczania powszechnie uważają, że „języka obcego nauczymy się lepiej kiedy będzie on nam służył do przyswajania sobie czegoś więcej niż tylko jego samego”. Nauka w klasie dwujęzycznej odbywa się w dwóch językach: języku ojczystym oraz języku obcym na wybranych przedmiotach.

Jak zorganizowana jest klasa dwujęzyczna?

Oddział dwujęzyczny to klasa, w której uczniowie maja rozszerzoną liczbę godzin języka angielskiego. To pozwala uczniom jednocześnie realizować elementy wybranych przedmiotów nie tylko po polsku, ale też po angielsku. Oprócz języka, uczniowie klasy dwujęzycznej poznają także elementy kultury, historii i geografii krajów anglojęzycznych zgodnie z założeniami i treściami nowej podstawy programowej dla klas dwujęzycznych. Wybrane przedmioty (historia, biologia, geografia, zajęcia artystyczne) będą realizowane z elementami języka angielskiego.

Dlaczego warto wybrać klasę dwujęzyczną?

Do  korzyści płynących z nauki w klasie dwujęzycznej można zaliczyć biegłe opanowanie języka obcego,  jak również wszechstronny rozwój osobowości, naukę odpowiedzialności i otwartości wobec świata i ludzi oraz jako narzędzia do poznawania wiedzy z innych przedmiotów (język specjalistyczny). To przygoda edukacyjna, która może być kontynuowana na poziomie liceum, a nawet może pozwolić w dalszej perspektywie na podejmowanie studiów w języku obcym w Polsce, w Europie  jak i w innych krajach.

Nauczanie dwujęzyczne jest spójne z koncepcją pracy szkoły, w której jednym z planowanych działań są corocznie organizowane wyjazdy na warsztaty językowe Euroweek, wycieczki zagraniczne do Wielkiej Brytanii  oraz wizyty rodzimych użytkowników języka angielskiego w szkole.