This website works best with JavaScript enabled
Herb BIP

Nasze osiągnięcia 

sample imageZapraszamy do zapoznania się z naszymi osiągnięciami...czytaj więcej

REKRUTACJA 2017/2018 

sample imageSerdecznie zapraszamy uczniów do zapoznania się z ofertą naszej szkoły ...czytaj więcej

Klasa dwujęzyczna  

Klasa dwujęzycznaJęzykiem wykładowym jest język polski i język angielski.... czytaj więcej

Z kalendarza 

4. grudzień /Pn/
Barbórka
6. grudzień /Śr/
Mikołajki

Listopad 2017
P W Ś C Pt S N
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

E-dziennik 

Patron szkoły 

Stołówka szkolna 

Żyj smacznie 

Szkoła zdrowia 

Szkoła zdrowia

Klasy dwujęzyczne 

10-lecie 

Reforma edukacji 

Zebrania z rodzicami 

sample imageHarmonogram zebrań z rodzicami w roku szkolnym 2016/2017...Czytaj więcej

Zastępstwa 

organization imagePoniżej przedstawiamy bieżące zastępstwa szkolne dla uczniów... Czytaj więcej

Źródło artykułu: http://www.polkowice.pl/news,7120,Nauczyciele-z-Gimnazjum-Nr-2-podnosza-poziom.html

- Naszą ambicją jest nieustanne podnoszenie kwalifikacji, udział w innowacjach edukacyjnych, w programach poszerzających kompetencje. Wciąż się szkolimy, przystępujemy do kolejnych projektów unijnych. W tym roku szkolnym udało się nam zakwalifikować do elitarnego programu „Erasmus plus” – mówi Dorota Gnych, dyrektor Gimnazjum Nr 2.

Gimnazjum Nr 2 to  jedyna szkoła w Polkowicach, wśród szkół gimnazjalnych i podstawowych, która uczestniczy w tym projekcie. Nauczyciele będą brać udział w dwutygodniowych kursach metodyczno – językowych oraz w zintegrowanym kursie językowo – przedmiotowym.  Dzięki temu nabędą kwalifikacje i uprawnienia  do przeprowadzanie lekcji z wybranych przedmiotów w języku angielskim. Pedagodzy wyjadą na kursy do Wielkiej Brytanii oraz na Maltę. Pierwsza grupa już w marcu.
- Udział w tym przedsięwzięciu zapewni naszym nauczycielom nabycie nowych umiejętności, poznanie innowacyjnych metod nauczania, które będą mogli stosować  w swojej codziennej pracy. Nabyta wiedza i umiejętności zostaną wykorzystane do prowadzenia klas dwujęzycznych z dodatkowymi godzinami języka francuskiego i hiszpańskiego oraz językiem angielskim jako wykładowym na wybranych  przedmiotach. Zostanie utworzona strona internetowa w języku angielskim,  a gazetka szkolna będzie wzbogacona o artykuły w języku obcym – wylicza korzyści płynące z udziału w projekcie Dorota Gnych.
Co ciekawe, Gimnazjum Nr 2 po raz kolejny uczestniczy w projekcie unijnym. W poprzednich latach szkoła brała udział w programie Comenius.
- Uczniowie wyjeżdżali do krajów partnerskich, poznawali kulturę i tradycje państw, które zwiedzali, a także doskonalili swoje umiejętności językowe.   Gościli w swoich domach młodzież z krajów partnerskich (Włoch, Hiszpanii, Turcji), uczestniczyli w zajęciach i w specjalnie zorganizowanych projektach w naszej szkole. Dla wszystkich była to doskonała zabawa, a posługiwanie się językiem angielskim sprawiało uczniom dużą przyjemność – podkreśla dyrektor Gnych.
Najlepszym sposobem ma naukę języka obcego jest  obcowanie z nim na co dzień i właśnie w ten sposób, dzięki uczestniczeniu w projekcie młodzież mogła doskonalić swoje umiejętności językowe.
- Stawiamy na naukę języków obcych, ponieważ są one oknem na świat, dzięki ich znajomości można poszukiwać informacji, podróżować, rozwijać pasje. Znajomość języka angielskiego jest w dzisiejszych czasach umiejętnością kluczową – mówią nauczyciele, którzy wezmą udział w projekcie.
 

Projekt „Mobilność kadry edukacji szkolnej” realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój,
 
Oś IV Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa
Działanie: 4.2 Programy mobilności ponadnarodowej.
Czas realizacji projektu: od 1 sierpnia 2015 do 31 grudnia 2018
Całkowity budżet projektu: 54 219 280,50 PLN
Projekt jest finansowany w 100% ze środków europejskich w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. 
 
Autor: Konrad Kaptur

Jesteśmy na facebooku 

Jak do nas trafić? 

Nasz adres 

Gimnazjum nr 2
im. Marii Skłodowskiej - Curie
w Polkowicach

ul. Hubala 3
59-100 Polkowice
woj. dolnośląskie
Telefon: 76 746 53 70
Fax: 76 746 53 71

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem